MindSet Face Serum No.05

MindSet Face Serum No.05

Hyaluron Booster 3% czyli booster hialuronowy. To skoncentrowany potrójny kwas hialuronowy 3%. Jest złożony z trzech kwasów o różnych masach cząsteczkowych: High Molecular Weight, Low Molecular Weight  i Super Low Molecular Weight. Połączenie trzech rodzajów kwasu hialuronowego głęboko odżywia i nawilża skórę oraz doskonale niweluje pierwsze oznaki starzenia.

Twoja cera stanie się gładka i napięta. Połączenie tych trzech kwasów wykazuje najkorzystniejsze, wzajemnie uzupełniające się działanie. Kwas HMW tworzy na powierzchni skóry warstwę, która zapobiega uciekaniu wody z wnętrza. Skóra jest zatem doskonale nawilżona zarówno od wewnątrz jak i zabezpieczona przed utratą wody z warstwy rogowej naskórka. Twoja cera będzie odpowiednio nawodniona, a skóra stanie się gładka, jędrna i elastyczna.

Wyglądaj młodziej i ciesz się efektem nawilżającym z 
MindSet Face Serum No.05 !
face serum kwas hialuronowy
MindSet
booster hialuronowy
MindSet

Potrójny kwas hialuronowy zawarty w MindSet Face Serum No.05 występuje w postaci 1,5% roztworu o konsystencji żelu.

Tworzą go 3 rodzaje kwasu o różnej masie cząsteczkowej:

  • kwas wielkocząsteczkowy typu HMW (HMW – High Molecular Weight) – 0,5% o cząsteczkach 1.0 do 1.8 MDa, które nie przenikają przez warstwę rogową. Ten rodzaj kwasu tworzy film na powierzchni skóry, powodując lokalnie silne podwyższenie wilgotności warstwy rogowej naskórka, co powoduje jego jedwabistą gładkość. Zwiększa również przepuszczalność naskórka, co skutkuje zwiększeniem przenikania substancji czynnych w głąb skóry. 
  • kwas małocząsteczkowy typu LMW (LMW – Low Molecular Weight) – 0,5% o cząsteczkach 0,1 do 0,4 MDa, które wnikają w warstwę rogową. Ten rodzaj kwasu działa nawilżająco, zwiększa przenikanie substancji czynnych oraz wpływa na fizjologię keratynocytów i fibroblastów.
  • kwas małocząsteczkowy typu SLMW (Super Low Molecular Weight) – 0,5% o cząsteczkach poniżej 10 tys. Daltonów (10 kDa), który dzięki małym rozmiarom przenika przez barierę warstwy rogowej do głębszych warstw skóry (do skóry właściwej) wpływając na jej fizjologię i trwale wiążąc wilgoć. Posiada dwukrotnie wyższe zdolności nawilżające w porównaniu z kwasem HMW, a wzrost nawilżenia skóry utrzymuje się przez 3 dni po aplikacji. Ponadto zapobiega niszczeniu włókien kolagenu oraz białek odpowiadających za jędrność skóry.

Kwas hialuronowy obok kolagenu jest najważniejszym składnikiem naszej skóry. Naturalnie występuje w ludzkim ciele, np. jako składnik mazi stawowej, ciała szklistego oka. Jednak to skóra kumuluje jego największe ilości, bo nawet 56%. Odpowiedzialny jest za wiązanie wody w skórze właściwej oraz wchodzi w skład macierzy międzykomórkowej. Gdy jesteśmy młodzi nasza skóra bogata jest w kwas hialuronowy, dzięki czemu możemy się cieszyć jej gładkością, sprężystością i brakiem zmarszczek. Jednak, im jesteśmy starsi, tym ilość kwasu hialuronowego jest mniejsza. Od 25. do 50. roku życia ilość HA zmniejsza się o 50%. Jest mukopolisacharydem o średniej masie cząsteczkowej między 600 – 1000 Kda, łączącym włókna kolagenowe i elastynowe w skórze właściwej. Jest obecny w przestrzeni międzykomórkowej naskórka oraz w skórze właściwej jako składnik bezpostaciowego żelu proteoglikanowego, który jest zbiornikiem wodnym dla skóry. Odpowiedzialny jest także za nieprzepuszczalność dla płynów międzytkankowych i bakterii. Jego ilość zależna jest od wieku – najwyższe stężenie jest w skórze niemowląt i dzieci i w miarę upływu czasu, a szczególnie po 50 roku życia, następuje gwałtowny spadek jego ilości. Zależy też od pory roku – w okresie letnim pod wpływem promieniowania UV ulega fotodegradacji prowadząc do procesu fotostarzenia skóry. Spadek ilości kwasu hialuronowego jest jedną z przyczyn wysuszenia i pomarszczenia starczej skóry.
Unikalną właściwością kwasu hialuronowego jest wysoka zdolność wiązania wody i jej zatrzymywania, również w kosmetyku. Jedna cząsteczka kwasu jest w stanie związać 200 – 500 cząsteczek wody. Dzięki temu spełnia zasadniczą rolę w utrzymaniu prawidłowej wilgotności naskórka i skóry właściwej – stanowi wodny rezerwuar nawilżający skórę od wewnątrz. Przestrzenie międzykomórkowe bogate w kwas hialuronowy wyciągają wodę ze skóry właściwej. Tymczasem lipidy bariery wodnolipidowej naskórka uniemożliwiają przeciekanie wody poza warstwę komórek ziarnistych naskórka.
Dobrze nawodniony naskórek staje się gładki, jędrny, sprężysty i elastyczny. Skóra wygląda zdrowiej, staje się nie tylko odżywiona i napięta, ale nadaje jej młodszego wyglądu. Chroni skórę przed wysychaniem, ale także wzmacnia jej właściwości ochronne.

Kwas hialuronowy jest naturalnym składnikiem skóry, odpowiedzialny za jej odpowiednie nawilżenie. Nasza skóra chłonie go niczym gąbka – tę właściwość wykorzystuje się w kosmetykach o działaniu nawilżającym. Szybko przynosi skórze ukojenie, odświeżenie, ulgę np. po ekspozycji słonecznej. W kosmetyce i dermatologii (jako składnik profesjonalnych preparatów odmładzających służących do wypełniania zmarszczek i powiększania ust) stosowana jest stabilna postać kwas hialuronowego jakim jest hialuronian sodu czyli sól sodowa kwasu hialuronowego. Jest to substancja biozgodna, nietoksyczna, niedrażniąca i nie powodująca alergii. Całkowicie rozpuszcza się w wodzie i jako 1% roztwór wodny ma postać żelu, który stabilizuje i zagęszcza fazę wodną emulsji. Z uwagi na te liczne doskonałe właściwości jest to jeden z najbardziej podstawowych i wartościowych składników kosmetycznych.

Teraz wiesz, że zawarty w MindSet Face serum No.05 nie jest zwykłym kwasem hialuronowym. To mix w postaci jednorodnego roztworu tych trzech różnych typów kwasów hialuronowych. Dlatego wykazuje najkorzystniejsze, wzajemnie uzupełniające się działanie. Kwas małocząsteczkowy SLMW zwiększa poziom nawilżenia wewnątrz skóry, kwas małocząsteczkowy LMW działa nawilżająco, zwiększa przenikanie substancji czynnych oraz wpływa na fizjologię keratynocytów i fibroblastów, natomiast kwas HMW tworzy na powierzchni skóry warstwę, która zapobiega uciekaniu wody z wnętrza. Skóra jest zatem doskonale nawilżona zarówno od wewnątrz jak i zabezpieczona przed uciekaniem wody z warstwy rogowej naskórka.

DUET IDEALNY

To połączenie trzech rodzajów kwasu hialuronowego głęboko odżywia i nawilża skórę oraz doskonale niweluje pierwsze oznaki starzenia. Twoja cera stanie się gładka i napięta.

Dla wzmocnienia efektu nawilżającego zalecamy stosowanie boostera przed nałożeniem wybranego odpowiednio dla Twojej cery olejowego serum z naszej linii kosmetyków.

Wystarczy, że nałożysz jedną, bądź dwie krople przezroczystego serum na twarz i zacznesz wklepywać lub rozsmarowywać przez kilka sekund, następnie pozwól aby kwas hialuronowy całkowicie się wchłonął. Taką kurację powtarzaj raz lub dwa razy dziennie, rano i wieczorem. A na koniec nałóż wybrane MindSet Face Serum na bazie olejku z konopi.

Nasz booster hialuronowy to totalny HIT i BESTSELLER

Dodatkowymi zaletami kwasu hialuronowego są właściwości spajania włókien kolagenowych, dzięki czemu struktura skóry jest zwarta i elastyczna, a w efekcie hamuje to powstawanie zmarszczek. Ponadto ma działanie przeciwrodnikowe, czyli spowalnia proces starzenia, a także łagodzi stany zapalne i podrażnienia. Nasze klientki go pokochały! Nie ma się co dziwić, Ty też go pokochasz! Za jedyne 39zł Twoja skóra będzie wyglądać lepiej, zdrowiej i młodziej! Podziękuje Ci za to!

Wybierz MindSet Serum No.05 i promienny, młodszy wygląd!

Z naszymi produktami MindSet Nature & Science zadbasz nie tylko o swoje zmysły, ale również o ciało‍. 

Zapraszamy do śledzenia nas na Instagramie oraz Facebooku.

Life is as good as your MindSet.
Twoje zakupy