Jak palić świece sojowe?

Jaki jest optymalny czas palenia świecy sojowej z drewnianym knotem?

świece sojowe, świece mindset, mindset candle, luksus, świece naturalne, świece luksusowe, kobiece trendy, strefa spa, strefa relaksu
MindSet

Najważniejsze jest pierwsze palenie. Podczas którego na powierzchni świecy utworzy się charakterystyczny płaszcz roztopionego wosku, który powinien sięgać równomiernie wszystkich krawędzi szkła. Przewidywany czas jego wytworzenia to ok. 2,5-4 h.

Gdy świeca będzie paliła się krócej warstwa na jej powierzchni stanie się nierównomierna, co spowoduje powstanie specyficznego tunelu wokół knota.

 

Ale co jeśli nie paliliśmy świecy tak długo a ona wypala się „tunelowo”?

UWAGA!  jest na to rada! Świece sojowe MindSet są świecami kosmetycznymi, więc polecamy nanieść za pomocą szpatułki znajdujący się na krawędziach świecy ciepły wosk na skórę. Naturalny, wegański wosk MindSet Candle to ukojenie dla zmysłów i długotrwały efekt nawilżenia Twojego ciała. 

 

Jak zgasić świecę?

W celu wygaszenia świecy z drewnianym knotem absolutnie nie powinno się dmuchać na płomień! Należy wygasić świecę odcinając dostęp powietrza do świecy! Najprostszym sposobem jest  po prostu zakrycie płomienia. Polecamy profesjonalne wygaszacze do świec.

 

Czy długość knota ma znaczenie?

Przed każdym kolejnym zapaleniem świecy należy pamiętać, aby przyciąć drewniany knot. Nie powinien on przekraczać długości około 3-4 milimetrów. Profesjonalny trymer lub nożyczki do knotów pozwolą bezpiecznie przyciąć knot bez ryzyka zanieczyszczenia powierzchni świecy. Pamiętaj, aby przycinać knot dopiero, gdy wosk wystygnie!

 

O czym koniecznie musisz pamiętać?

Ważne! Zadbaj o bezpieczeństwo. Nigdy nie przenoś świecy, jeśli jest zapalona! Ani, gdy wosk jest jeszcze płynny. Poczekaj, aż wosk zastygnie, a świeca będzie chłodna, wtedy możesz ją bezpiecznie odłożyć na miejsce oraz zamknąć słoiczek.

Uwaga!

Świec z drewnianym knotem nie pal w przeciągach lub przy otwartym oknie!

Wszystkie świece mogą być palone tylko pod nadzorem, nie należy ich pozostawiać w pobliżu dzieci i zwierząt.

Mamy nadzieję, że te podstawowe zasady pozwolą Ci się dłużej cieszyć niesamowitym aromatem i blaskiem MindSet Candle Collection.

Jeśli chcesz być na bieżąco ze wszystkimi nowościami to zapraszamy do śledzenia MindSet na: Instagramie oraz Facebook’u.

Twoje zakupy