Świece idealne.

Zastanawialiście się kiedyś czym różnią się świece sojowe od parafinowych?

Najważniejszą różnicą między woskiem sojowym a parafiną jest wpływ na nasze zdrowie. Zdarzyło Ci się kiedyś podczas palenia tradycyjnej świecy odczuwać zawroty głowy, uczucie mdłości czy pieczenie oczu? Tak właśnie działa wosk parafinowy! Pod wpływem palenia wydziela on substancje rakotwórcze, szkodliwe dla układu oddechowego, krwionośnego, a w konsekwencji dla całego naszego organizmu. Poza samą parafiną na ostateczny skład substancji, które wydzielane są do atmosfery ma także materiał z którego zrobiony jest knot. Producenci dodają metalowy rdzeń, który zawiera ołów. Najbardziej przerażające jest to, że nie są oni zobowiązani do podawania na etykiecie zawartego w nich metalu ciężkiego, tak szczególnie dla nas niebezpiecznego. Często są barwione i uzupełniane sztucznymi aromatami, są to substancje syntetyczne co powoduje, że jesteśmy dodatkowo narażeni podczas ich spalania. Emitują toksyny, które zatrzymują się w naszym organizmie.

Dlatego przemyśl dokładnie zanim przygotujesz romantyczną kąpiel przy blasku świec, który wosk wybierasz?!

Dlaczego świece sojowe są idealne?

MindSet

Główną zaletą jest to, że są naturalne!

Świece MindSet robimy z całkowicie naturalnego, bez żadnych szkodliwych dodatków wosku sojowego.

Świece wykonane z wosku sojowego są bardziej wydajne niż świece parafinowe. Odpowiednio palone nie tunelują się! Dzięki temu możemy wykorzystać je do ostatniej kropli wosku.

Podczas palenia świec sojowych wydziela się aż o 90% mniej dwutlenku węgla niż podczas palenia świec parafinowych. Są też hipoalergiczne co sprawia, że możemy je bezpiecznie stosować przy dzieciach, osobach cierpiących z powodu alergii czy astmy, a także przy zwierzętach.

Naturalne świece sojowe wydzielają niewielką ilość dymu, który jest głównie wytwarzany przez znajdujący się w nich knot. Spalając świece z wosku sojowego nie zauważymy sadzy ani dymu gromadzącego się na ścianach, suficie lub meblach. Nie wspominając już o płucach!

Wosk sojowy charakteryzuje się dłuższym czasem palenia! Mowa tu o dwukrotnie, a nawet trzykrotnie wydłużonym czasie w porównaniu do wosku parafinowego. Wynika to z mniejszego zapotrzebowania na tlen oraz zdolności spalania wosku bez konieczności stosowania dodatków czy utrwalaczy. Dzięki czemu nawet jeśli świeca sojowa będzie wydawała się nieco większą inwestycją to fakt, że pali się ona dłużej pozwala zrównoważyć dodatkowy wydatek. Ogromną zaletą zwłaszcza w dzisiejszych realiach jest też fakt, iż są one biodegradowalne i bezpieczne dla środowiska. A to że mają niższą temperaturę topienia niż tradycyjne świece parafinowe sprawia, że nie dość że są bezpieczniejsze, to szklane pojemniczki w których tak pięknie prezentują się nasze świece MindSet są bardzo łatwe do wyczyszczenia, a my możemy im dać drugie życie. 

Kolejną zaletą jest ZAPACH! 

Wosk sojowy jest praktycznie bezzapachowy, dzięki czemu nie ma on wpływu na kompozycje zapachową stworzoną dla danego produktu. Zapachowa świeca sojowa w pełni oddaje aromat, który nadajemy najwyższej jakości organicznymi, naturalnymi olejkami zapachowymi. Przy tradycyjnych świecach właściwy zapach zaburza nieprzyjemny zapach parafiny.

W przypadku świec sojowych możemy zauważyć zjawisko tzw. „wypełniania” przestrzeni intensywnym i trwałym zapachem. Świece wykonane z wosku sojowego, nie tylko mają przyjemny zapach, ale także wydzielają czystą woń. Co wpływa na to, iż nie przyczyniają się do uczucia duszności i bólu głowy.

Świece sojowe są nie tylko doskonałym wyborem dla każdego, kto uwielbia piękne zapachy, ale też dla każdego kto prowadzi wegański styl życia, ponieważ są one w 100% vegan friendly. 

Wraz ze zwiększeniem się świadomości co do składu produktów, których używamy, świece sojowe zyskują coraz większą popularność. A Ty jakiego wyboru dokonasz?

Świece MindSet mają te wszystkie zalety, będą idealnym wyborem – www.mindset.info.pl

Twoje zakupy